מרקו-האיש שירה בביבי

ד"ר משה דרור

מחיר ספר מודפס: ₪79

מפרט

סגנון: פרוזה
מידות: 21/13.5
עמודים: 246 עמ'

על הספר

זהו סיפורו של מרקו אשכנזי, הילד מאלכסנדריה שמימי נעוריו ועד לבגרותו שירת את מדינת ישראל במגוון תפקידים ביטחוניים. מסיירת מטכ"ל ועד למבצע "סבנה" בו גרם לפציעתו של ביבי נתניהו; מצל"ש הרמטכ"ל דרך צל"ש הנשיא ועד לעיטור המופת; מתפקידים בארץ ובחו"ל בשליחות המדינה, דרך מעבר לעסקים פרטיים ועד להשתלבותו במגרש הפוליטי – הצליח מרקו לאורך מסלול חייו המרתקים לנתב תמיד לפסגות החלטה וביצוע שדרשו אומץ ונחישות בלתי מתפשרים.

חייו המשפחתיים לאחר פרישתו לגמלאות מפגישים אותו תכופות עם ממשיכי דרכו הביטחונית. במפגשים אלה עולה הניגוד החריף שבין מסירותו ומסירותם של נכדיו למען המולדת לבין הדרדור הערכי העובר על המדינה שהם כה אוהבים.

על ד"ר משה דרור

ד"ר לפילוסופיה מן החוג למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב. עוסק למעלה מארבעה עשורים בכתיבה שיווקית, במהלך עבודתו כבעל משרד פרסום ולאחר מכן כמנהל יחסי הציבור של עיריית אשדוד. עוסק בכתיבת ביוגרפיות ובקידום תפיסתו ומחקריו בצורך לשיתוף הציבור בקבלת החלטות שלטוניות.
עוד על ד"ר משה דרור

קטע מהספר

הוספת חוות דעת

...הוא מעולם לא דמיין שהטירונות אותה עבר בצבא, תהיה כל כך שונה וכל כך מיוחדת עד כדי הגדרתה כטירונות היחידה מסוגה בצה"ל. כן, טירונות שנראה שכמוה איש מלבדו לא שמע ואיש לא חווה. מפקדיו קראו לדבר השונה או המשונה ההוא, טירונות בודדים. בודדים עד כדי אבסורד כמעט. כי מי שמע על טירונות המבוצעת על ידי חייל בבדידות מוחלטת מחיילים אחרים, שאומן על ידי סמל בוקר וסמל ערב מידי יום בתרגילים מפרכים על גבול הבלתי אנושיים, במהלך חודש וחצי ברציפות?  

האמת היא שהסיטואציה ההיא, אליה נקלע מרקו, לא הייתה מוזרה עבורו מן הסיבה הפשוטה שהוא לא הבין באותם הימים שהיא חריגה עד בלתי הגיונית וגם, שהוא היחיד בארץ שחווה אותה. הוא האמין שכך נהגו עם כל חייל שהתגייס כמוהו ליחידה מיוחדת והאמונה ההיא סייעה לו להחזיק מעמד. שהרי אם אחרים יכולים – מדוע שהוא לא יוכל? מרקו היה טיפוס מסוג אחר. כזה שלא נהג להתלונן למרות הקשיים הרבים ונהג תמיד למלא אחר הפקודות אליהן נדרש, במלואן. כך הוא תרגם את צו מצפונו. כך הוא ראה לנכון תמיד. כך הוא חשב שיש לנהוג. ובכל זאת, לא רק בטירונות מוזרה עסקינן אלא ובעיקר בטירונות קשה במיוחד, כזו שמעטים היו עומדים בתנאיה....
בניית אתרים לירון אלון
2021 © כל הזכויות שמורות לאצו ספרי מקורנגישות לאנשים עם מוגבלות
מחויבים להעברת 70% ממחיר הספר ללא מע"מ לידי הכותב/ת