מי אנחנו

כולנו כותבים למגרה

כולנו כותבים, שירים, תובנות, סיפורים. המגרות של כולנו מלאות במילים שלעולם לא יראו אור שמש. גם אני, ישראל לוי היזם של אתר אצו ספרי מקור כתבתי למגרה. והמגרה הפכה שתי מגרות ואז קבצים על הדסקטופ. מילים ליוו את כל חיי. אולם הטריגר להקמת האתר החל החל בכתיבת סיפור. סיפור עלילתי שהלך ונרקם והפך להיות ספר.
התחלתי ליצור קשר עם הוצאות ספרים "תודה אך איננו מוצאים ראוי להוצאה לאור", "תודה אך סגנון הכתיבה והסיפור דומים מדי לכתיבתי", ובקיצור התשובות השליליות היו מהירות ובכמה מקרים אפילו לא טרחו לענות. אך היו כאלה שענו "שמחנו לקרוא את ספרך, עלות עריכה, הגהה, עימוד גרפי והדפסת 1000 כותרים  הינה "כך וכך" עשרות אלפי שקלים. ללא כל התחייבות למכור את הספר !! ושוב בחלק מהמקרים היה רמז להבטחה שהספרים יוצאו למכירה ואז בא מחיר הספר, עלות העמלות שבדרך ומה שנותר לי, לסופר שהרה וילד את הספר, נותרים מספר שקלים בודד. מאד מאד בודד. גזל לאור יום.

המילכוד

בתום החוויה המתקנת הבנתי, אני אוציא לאור את הספר, לבד, בהוצאה עצמית, הרקע שלי כארט דיירקטור, כמנהל קריאייטיב, כקופירייטר ונסיון של עשרות שנים המקצועי בהפקת הדפסות, יעמדו לי לעזר בעריכה הלשונית, העיצוב וההדפסה. החלטתי להדפיס כמות קטנה בהדפסה דיגיטלית, 200 כותרים.
עתה החל שלב המכירה, קיומו של הספר עבר מפה לאוזן, חברים קנו, או קיבלו מתנה, והמכירה נעה בעצלתיים. אז קיבלתי מחמאות על הספר. אהבו. חלק גדול הבטיח לקנות אבל לא אבל, בביתי נותרו ערימות של ספרים.  המילכוד "הטכני" לא עצר בעדי מלכתוב ספרים נוספים אך תמיד הגעתי לאותו מילכוד.

ההארה

היותי בעל משרד פרסום ומנהל קריאייטיב, הנגישו אותי לתחום אתרי האינטרנט, העיצוב ההקמה והקידום שלהם. הקמתי עשרות אתרים ללקוחותי. ואז הבנתי, אם אני רוצה לעזור לעשרות בעלות ובעלי סיפורים כשלי, עלי להטות שכם ולעזור להם באמצעות הידע המקצועי שלי. בירידי ספרים פגשתי עשרות סופרות וסופרים אשר הוציאו לאור באמצעות הוצאות לאור כאלו ואחרות אלפי ספרים. שילמו אלפי שקלים מכיסם ולאחר תקופה של "אי הצלחה, במכירת הספרים, ילדיהם, חלומם, הוחזרו אליהם.
ליבי כאב וידעתי שההחלטה נכונה, עלי לייזום אתר למכירת ספרים בו ימכרו ספרי מקור שהוצאו בהוצאות עצמיות, או הוצאות שהחזירו את הספרים לסופרים לאחר שלקחו את מיטב כספם וחלומם. אך יותר מכך, מצאתי כנכון לעזור לסופרים להוציא לאור את ספריהם, ללא עמלות תיווך, תוך הנחייתם בדרך ההפקה, יצירת קשרים בינם לבים אנשי מקצוע – מאיירים, עורכים, מגיהים, מעצבים, בתי דפוס וכריכיות. באופן זה עלות ההפקה ממנה נחסכות כל עמלות הביניים תהייה זולה בהרבה מאשר בהוצאה לאור.

וזהו כל הסיפור, באתר זה ימכרו ספרים של סופרים פרטיים. לאלה המעוניינים בהוצאה לאור תינתן הדרכה ללא תשלום וללא התחייבות למכור את ספריהם דרך האתר. אלה אשר יציגו את ספרם באתר יקבלו 70% ממחיר מכירת הספר!! (פחות המע"מ המועבר למס ערך מוסף). למחיר יתווסף מחיר המשלוח – אריזה ומשלוח בדואר ישראל. מחיר זה יגבה מרוכש הספר. על משלוח הספר נהייה אנחנו אחראים, ובשל כך לכל כותר יהיו לפחות 50 ספרים אצלנו. ואנחנו נשלח לרוכשים.

מחיר הספר יקבע על ידי הסופר, מתוך כוונה שהמחיר לא יעלה על מחירו בכל אתר או נקודת מכירה אחרת. ללא דרישת בלעדיות.
2024 © כל הזכויות שמורות לאצו ספרי מקורנגישות לאנשים עם מוגבלות
מחויבים להעברת 70% ממחיר הספר ללא מע"מ לידי הכותב/ת